Zpožděný, zrušený let, či náhradní doprava – nárok na odškodnění

Pokud je váš let zpožděn o více než 3 hodiny nebo je úplně zrušen, máte nárok až na 16 000 Kč – tři roky zpětně

Jestliže vám byl kompletně zrušen let v rámci EU nebo byl opožděn o déle jak 3 hodiny, pak máte nárok na kompletní vrácení peněz za letenku, ale taktéž můžete žádat finanční kompenzaci  dle anřízení EU:

  • 250 EUR v případě letu do 1.500 km
  • 400 EUR na letu v EU od 1.500 km nebo letu mimo EU v délce 1.500 – 3.500 km
  • 600 EUR v případě letu 3.500 km+

Na kompenzaci máte právo také v případě, že vám přesměrovali let jinam (jiné letiště), nebo vám snížili přepravní třídu (first class -> business class). Nároky vyplývají z nařízení Evropského parlamentu  a  tedy platí pro všechny státy Evropské unie. Náhradu škody lze taktéž žádat při poškození nebo ztracení vašeho zavazadla.

POZOR

V případě mimořádných okolností (špatné počasí, stávka na letišti nepokoje v destinaci) dle EU nárok na kompenzaci zaniká. Pokud jste byli informování 2 týdny před odletem, nebo pokud vám byl nabídnuta náhradní přeprava po stejné trase v podobném čase taktéž nedostanete kompenzaci.

Pro získání finanční náhrady musíte vyplnit evropský formulář pro stížnosti a zaslat jej leteckému dopravci. Nezapomeňte si nechat kopii!

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Autor

Jakub Konopka

Fotograf, cestovatel, redaktor a tam trochu filantrop. Nejraději cestuji sám, jednak mi to dává svobodu volby, ale hlavně si vždy výborně vyčistím hlavu.

58 komentářů u „Zpožděný, zrušený let, či náhradní doprava – nárok na odškodnění“

  1. Pingback: šřw

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.