Zpáteční letenky do Itálie: Bari – Praha od 1058 Kč

Jih Itálie lze v dubnu navštívit již od 1000 Kč. Letenky do přístavního města Bari lze totiž sehnat již od 509 Kč  (pokud jste členy WDC). Pro všechny ostatní je cena letenek 800 Kč.

Bari je zkrátka ta pravá Itálie. I cenově je tato oblast pro nás přívětivější, místní espresso si dáte třeba za pouhých 50 centů. Město má sice téměř 400 tisíc obyvatel, nicméně narozdíl od přecpaných okolních metropolí jí turismus ještě stále tolik neobjevil. Letenky si zakupte na stránkách dopravce.

Bari – cesta z letiště

Do centra se dostanete nejlevněji autobusem č. 16. Linka jezdí každých 45 minut a trvá zhruba 30 minut. Cena jízdenky je okolo 1 euro. Další možností je využít metro přímo z letíště, cena je ale několikanásobně dražší – asi 5 euro

Alberobello, ItálieTip na výlet: Alberobello

Nedaleko Bari leží slavná vesnička Alberobello,jejíž pověstné domky ve stylu trulli (foto) byly zapsány do světového dědictví UNESCO. Tyto domky jsou stavěné bez malty pouze z opracovaných kamenů. Klasicky mají jen jednu místnost. Střecha je zdobena bílými znaky, stejně jako stěny, které jsou zářivě bíle a olíčené vápnem.

Kde jinde hledat ubytování online?

  • Ideální je si včas dopředu najít vhodné ubytování, například s rezervací zdarma a dále hledat akční nabídky – Hotels Combined
  • Obobou Hotels Combined, kde se dá také velmi dobře hledat ubytování, je Booking.com
  • Velmi populární alternativou se stává AirBnB, kde získáte přes tento odkaz sleva 508Kč slevu na ubytování Airbnb.cz

Příklad akčních cen letů na trase Praha – Bari – Praha

Letenka do Bari

Co se může hodit?

  • Cestovní pojištění – výhodně od 8 Kč / den, celoroční pojištění za 237 Kč na osobu – ePojisteni.cz
  • Zrušený a zpožděný let? -> Vaše nároky
  • Vlastní doprava -> porovnání autopůjčoven a cen na rentalcars.com

CS-BAG-GUARANTEE.ashx

Jestliže má vaše kabinové zavazadlo rozměr 42x32x25 cm nebo je menší, můžete si je vzít na palubu bez poplatku. Musí se vlézt pod sedadlo před vámi.

Je-li vaše kabinové zavazadlo větší než malé kabinové zavazadlo, ale nepřesahuje rozměry 56x45x25 cm, lze si ho s sebou vzít na palubu za poplatek. Musí se vlézt do horní skříňky. Musíte být schopni jej do horní skříňky umístit bez pomoci ostatních.

Nevíte, co vše si do kabinového zavazadla smíte dát? Sepsali jsme pro vás seznam zakázaných věcí.

Úvodní foto článku | Flickr


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Autor

Jakub Konopka

Fotograf, cestovatel, redaktor a tam trochu filantrop. Nejraději cestuji sám, jednak mi to dává svobodu volby, ale hlavně si vždy výborně vyčistím hlavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.