učitel angličtiny v zahraničí

NEJLEPŠÍ ZEMĚ KDE SI VYDĚLÁTE VÝUKOU ANGLIČTINY (1. ČÁST)

Každý rok desítky tisíc lidí míří do světa učit angličtinu. Je to jedna z možností, jak si na cestě skvěle přivydělat a poznat místní lidi. Nemusíte být ani rodilí mluvčí, v některých zemích vám dokonce stačí jen středně pokročilá znalost jazyka. Připravili jsme pro vás seznam zemí, které jsou pro učení angličtiny hotovým rájem a určitě stojí za návštěvu. 🙂

teachingenglish01

1 Jižní Korea

Jižní Korea je jedním z nejlepších míst (ne-li nejlepší), kde se výukou angličtiny určitě uživíte. Pracovních míst je opravdu hodně a platy jsou dostatečně vysoké (20 000 – 40 000 Kč měsíčně). Pokud se necháte legálně zaměstnat, získáte i úžasné výhody, jako smlouvu, zdravotní pojištění, bydlení zdarma a další. Pokud nemáte žádné zkušenosti, ale angličtinu dobře ovládáte, je Jižní Korea nejlepší volbou. Navíc, pobyt v Jižní Korei je opravdovým zážitkem na celý život. Jedná se o levnou zemi s bohatou historií, kulturou a opravdu přátelskými lidmi.

2 Japonsko

Pokud si chcete užít tuto drahou zemi a nemáte na to peníze, určitě doporučujeme stát se učitelem angličtiny. Získáte jisté zaměstnání s dobrým výdělkem. Nevýhodou je, že ve většině případů se musíte stát dlouhodobým zaměstnancem a pobývat na jednom místě nejméně jeden rok a více. Japonsko je šíleně drahou zemí a náklady na bydlení jsou opravdu vysoko. Pro dlouhodobé učitele proto vláda i soukromé firmy nabízejí programy, které uhradí část životních nákladů a můžete si přijít i na pěkné bonusy.

Místní lidé jsou opravdu přátelští a ochotní, jídlo je nekonečným gurmánským zážitkem a kultura Japonska patří k těm, které v životě opravdu musíte poznat na vlastní kůži.

3 Blízký východ

Blízký východ láká mnoho učitelů a to z pouze z jednoho jediného důvodu – vyděláte si neuvěřitelný balík peněz. Firmy zde nabízejí opravdu vysoké platy (60 000 měsíčně a více) a spousty dalších výhod + minimální či žádné daně. Jediný háček je v tom, že zde musíte pobývat alespoň jeden rok a taktéž mít odpovídající vzdělání a hlavně praxi – tyto země poptávají certifikované a zkušené učitele. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Dubaj, Katar a Abu Dhabi.

4 Thajsko

Thajsko láká mnoho mladých a začínajících učitelů pro minimální životní náklady, teplé krásné počasí, tropické pláže, lahodné jídlo a příjemnou atmosféru. Většina učitelů jazykových škol jsou bývalí cestovatelé, kteří se do Thajska jednou zatoulali a už nechtějí bydlet nikde jinde. Plat v Thajsku není sice až tak vysoký (15 000 měsíčně), ale i více, pokud učíte třeba v Bangkoku nebo na mezinárodní škole.

V zapadlejších oblastech si vyděláte cca 10 000 Kč, ale náklady na život jsou opravdu minimální, ve většině případů získáte zdarma ubytování, někdy i obědy ve školní jídelně zdarma. Práci jako učitel angličtiny si v Thajsku zvládnete najít i na vlastní pěst, nepotřebujete certifikáty ani dlouhodobý pobyt. Učit tak můžete třeba jen pár měsíců a přivyděláte si tak na další cestu.

Doufáme, že jste v článku načerpali nějaké ty informace a určitě budeme rádi, pokud se podělíte s vlastními zkušenostmi. A jestli jste si ještě nevybrali, připravujeme i druhý díl článku, kde představíme další super příznivé lokality, kde si můžete výukou angličtiny snadno přivydělat. 🙂

Také by vás mohlo zajímat:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Autor

Gabriela

Náruživá čtenářka knih, redaktorka na volné noze a hlavně cestovatelka tělem i duší. Nejraději objevuji krásy východních zemí a tajemství chutí exotických dobrot. Jsem závislá na kávě a občasném vydatném lenošení :)

1 komentář u „NEJLEPŠÍ ZEMĚ KDE SI VYDĚLÁTE VÝUKOU ANGLIČTINY (1. ČÁST)“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.