Kdy využijeme cestovní pojištění?

Většina pojistek, které si v dnešní době můžeme sjednat, jsou spojeny s dobrovolností. Jinak tomu není ani v případě, kdy si sjednáváme cestovní pojištění do zahraničí. Jelikož se jedná o poměrně zajímavou a rozhodně prospěšnou pojistku, budou se nám hodit informace o tom, kdy ji využijeme. Pojďme se na možné situace podívat.

Mějte dovolenou bez starostí

Právě dovolená je tou nejčastější situací, kdy se lidé rozhodnou k tomu, že si cestovní pojištění online sjednají. Je jasné, že každý hledá primárně nejlevnější cestovní pojištění, které však nabídne nejenom základní ochranu. Na dovolené tak budeme mít jistoty, že pojistka uhradí léčebné výlohy, ale může proplatit třeba i škodu, která byla způsobena ztrátou našich zavazadel.

Studium a poznání – ideální kombinace mladých

Zatímco na dovolenou jezdí nejčastěji páry a rodiny, mladí cestovatelé milují kombinace poznávání zajímavých míst, ale i studia. Je mnoho výměnných studijních programů, kde lze tyto aktivity kombinovat. A tak je jasné, že i zde přijde pojistka vhod. A jelikož mladí lidé jsou na internetu jako doma, mohou využít srovnání cestovního pojištění. A je jedno, zda je cílovou zemí třeba sousední Německo, nebo vzdálenější Maďarsko. Prostřednictvím webu Porovnej24.cz tak mohou mít sjednanou ochranu během několika málo minut, bez složité administrativy a zdlouhavého čekání. I to je dobré vědět, pokud patříte právě do této skupiny lidí, která do zahraničí jezdí. A to jak do Evropy, tak i mimo ni.

I pracovní cesty mohou být spojeny s ochranou

Třetí situace, kdy využijeme cestovní pojistku, se týká chvíle, kdy vyrážíme do zahraničí za prací. Je jedno, jaká práce to je, zda jedeme do Evropy, nebo sjednáváme cestovní pojištění mimo EU. Ve všech případech i zde můžeme získat ochranu, která se však nedotýká jenom našich běžných volnočasových aktivity, ale která se může rozšířit i na pojistné situace, které vzniknou právě v souvislosti s výkonem naší práce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Autor

Jakub Konopka

Fotograf, cestovatel, redaktor a tam trochu filantrop. Nejraději cestuji sám, jednak mi to dává svobodu volby, ale hlavně si vždy výborně vyčistím hlavu.

1 komentář u „Kdy využijeme cestovní pojištění?“

  1. Mě fascinuje, že v dnešní době jsou schopny srovnávače nabídnout ještě nižší cenu, než na pobočce pojišťovny. Pokud srovnávač má na každé pojistce určitou marži a přitom dokáže nabídnout výhodnější pojistku, tak jakou pak asi mají obrovitou marži přímo na pojišťovně? Nejlepší na tom je, že když se člověk zmíní o tom, že je to drahé tak jeden jak druhý dokážou vydolovat daleko výhodnější smlouvu, kterou jinak v nabídce vůbec nemají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.