Jak vybrat nejlepší pojištění na každou cestu?

Za hranice České republiky byste neměli nikdy vyrazit bez řádného pojištění. Pokud máte peníze na letenku a ubytování, určitě pro vás nebude znamenat nějakou výraznější zátěž, když si za několik korun na den pořídíte kvalitní pojistku. Vyplatí se vám to! Jakou pojistku je dobré mít a jak poznáte, že je pro vás opravdu výhodná?

Limity ve spojení s podmínkami

U každého pojištění na cesty do zahraničí hrají rozhodující roli jeho podmínky společně s pojistnými limity. Pojistné limity jsou totiž vyjádřením maximální částky, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události uhradí. V podmínkách jsou zase definovány případy, ve kterých pojištění platí. Nikdy nesmíte podepsat smlouvu, aniž byste si důkladně přečetli VPP pro cestovní pojištění. Pozornost věnujte také odstavci, ve kterém definuje pojišťovna výluky z platnosti pojištění. Někdy je například omezeno nadmořskou výškou, rizikovými sporty apod.

 letenkac.cz_online_ergo_cz_01

Bonusy ve váš prospěch

Mezi pojišťovnami panuje tvrdý konkurenční boj, kterého jako zákazník musíte využít. Pojišťovny nabízí atraktivní slevy a všelijaké bonusy. Je výhodné si nabídky porovnat nejen z hlediska ceny pojištění, ale právě i z hlediska výhodnosti díky slevě či bonusu. Například pojišťovna Ergo má lákadlo v podobě pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel k základní cestovní pojistce za pouhých 10 Kč na den. Proč se vyplatí tato připojištění mít? Pojištění odpovědnosti chrání v případě, když způsobíte cizí osobě škodu majetkovou, finanční nebo zdravotní (více o něm zde). Pojištění zavazadel je jistotou, že v případě jejich ztráty, poškození i zničení dostanete odškodnění.

letenkac.cz_online_ergo_cz_02

Online z pohodlí domova

Při výběru pojistky použijte internet. Díky srovnávačům rychle zjistíte, které pojištění se vám nejvíce vyplatí. Navíc sjednání cestovního pojištění online je otázkou několika málo minut a je platné hned od druhého dne.

Uložit


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Autor

Jakub Konopka

Fotograf, cestovatel, redaktor a tam trochu filantrop. Nejraději cestuji sám, jednak mi to dává svobodu volby, ale hlavně si vždy výborně vyčistím hlavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.