Benátky

Benátky, italsky Venezia, je jednoznačný adept na titul nejromantičtějšího města světa. Navíc to nemáme až tak daleko a letecké společnosti, stejně jako autobusy vás sem přepraví za rozumnou cenu. Prostě a jednoduše, není důvod se do Benátek nevypravit!

V případě, že cestujete letadlem, přistanete na jednom ze dvou místních letišť:

Letiště Marco Polo (VCE)

Letiště se nachází v těsné blízkosti města, je vzdáleno od centra pouhých 13 km. Do města se dostanete s ATVO autobusem, který jezdí přímo mezi letištěm a náměstím Piazzale Roma a stojí 8 EUR. Autobusy jezdí po 10 minutách, nastupuje se přímo před letištěm, když vyjdete z haly. Tyto autobusy mají v sobě také velmi rychlou WiFi síť.

Lze také koupit zpáteční jízdenku, která má volný datum pro zpáteční cestu a stojí 15 EURO.

Toto letiště má svou Wi-Fi síť zdarma – „GuglielmoVeniceAirport“

Letiště Treviso (TSF)

Treviso, kam létá většina nízkonákladových společností, je vzdáleno necelých 30 km od centra města. Z letiště Treviso se pohodlně dostanete do centra ATVO autobusem, zpáteční lístek vyjde na 13 €, jednosměrný na 7 €. Cesta zabere zhruba 40 minut.

Levnější možností je jet ACTT autobusem  č. 6 na nádraží do Trevisa za 1,50 €,  odtud pokračovat vlakem do stanice Santa Lucia nebo Mestre. Vlak jezdí přibližně třikrát za hodinu za cenu necelých 3 €.

Toto letiště nemá svou Wi-Fi síť zdarma – nicméně naproti letišti je bar, kde si po objednávce můžete zažádat o heslo k jejich WiFi

Samotné Benátky nejsou svojí rozlohou nijak velké. S trochou správného cestovatelského nasazení to hlavní z nich zvládnete za den.
Doprava po Benátkách

Díky všudypřítomným vodním kanálům je doprava v Benátkách značně specifická. Svést se můžete na tradiční gondole, máte-li ale trochu hlouběji do kapsy, budete se muset spokojit s lodním autobusem či vodním taxi. Ač se okolo vodních kanálů točí benátský život – lodí tu jezdí třeba i policie či záchranná služba, ve městě si vystačíte bez problému jako pěší. Mapu vám zdarma nabídne jakékoliv infocentrum, díky všudypřítomným ukazatelům ji ale nebudete nutně potřebovat. V benátských uličkách se vám pravděpodobně trošku ztratit podaří, což vám ale naskytne jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá, turisty tolik neprofláknutá zákoutí.

Ubytování

Levný hotel v centru –  B&B Live In Venice

Levné hotely u letiště – Marco polo

Jako většina profláknutých měst ani Benátky nepatří k nejlevnějším. Dvoulůžkový pokoj v Benátkách seženete například na serveru www.roomrentals.eu v přepočtu od 2000 korun. Mnoho lidí se rozhodne přespat v sousedním Mestre, kde jsou ceny obecně o něco příznivější.

Památky

Při návštěvě Benátek rozhodně nevynechejte náměstí svatého Marka s rozhlednou, případně samotnou katedrálu svatého Marka, při její návštěvě ale většinou počítejte s dlouhou frontou u jejího vstupu. Nejznámější mosty jsou například Ponte di Rialto, který spojuje dvě hlavní části města rozdělené kanálem, či Ponte Vecchio. Samotné benátské spletité uličky jsou natolik malebné, že vás svojí atmosférou okamžitě nadobro vtáhnou.

Skvělou volbou je určitě využití služeb Venice Free Walking Tour. Třikrát denně se můžete na Campo Santi Apostoli setkat s nadšenými místními dobrovolníky, kteří vám ukážou Benátky z perspektivy místních.

Benátky mají co nabídnout kterýkoliv čas během roku. Jejich popularita každoročně vzrůstá během tradičního karnevalu. Na začátku každého roku zde můžete potkat vskutku pompézní masky často organizované ve velkolepých průvodech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.